Tehnician Telecomunicatii – Ireland

Full time Sparktel in Telecommunications , in Utilities Email Job
  • Share:

Job Description

Jobul pe scurt:

Clientul nostru este principalul furnizor de servicii de infrastructură a telecomunicațiilor. Datorită unei continue creșteri se lucreaza menținerea și îmbunătățirea rețelelor wireless pe o perioadă de 10 ani, compania este în căutare de Tehnicieni și Ingineri în Telecomunicații adiționali din industria telecomunicațiilor Wireless . În Irlanda, acești angajați sunt numiți Rigger. Oferta de lucru este un pachet complet , cu sprijin complet în relocalizarea în Irlanda. Aceasta include zborul, cazare pe 3 luni, ajutor în găsirea unei locuințe ulterior, asistența în dobândirea actelor necesare de lucru, ajutor cu limba engleza conversațională. Vom desfășura interviuri în București, Sâmbătă 2 Martie . Dacă ești interesat de acest job trebuie să fi prezent în București la această dată pentru interviu.

Rolul Dumneavoastră:

Vă veți alătura echipei naționale de wireless cu un contract permanent. Veti face parte dintr-o echipă de 3 persoane, iar în funcție de experiență se va stabili dacă sunteți Lider sau Rigger .Veți inspecta locațiile, instala și dezasambla echipamentul. Veți lucra la înălțime si veți comunica folosind stații radio.

Responsabilități:

  • Lucrați ca parte a unei echipe în cadrul proiectului de lansare a rețelei 5G în Irlanda
  • Denzinstalarea și instalarea echipamentului de telecomunicații de pe stâlpi, piloni, acoperișuri, mast.
  • Instalarea, împământarea și testarea alimentatoarelor și a fibrei optice.
  • Inspectarea și testarea echipamentului
  • Supravegherea și organizarea lucrărilor

Cerițe :

  • Experiența în infrastructura rețelei de wireless
  • Cunoștințe legate de frecvența radio
  • Experiență cu lucrul la înălțime, alpinism
  • Confortabil cu lucrul la ineltime, si experienta in MEWP
  • Curs de Prim Ajutor și experiență în analizarea riscului și pericolelor
  • Adaptarea la standardele de siguranță a muncii
  • Cunoștiințe de bază a limbii engeleze pentru alpiniștii utilitari, sau engleza avansată pentru liderii de echipă
  • Experiența în folosirea dispozitivelor Ipad, telefoane mobile, etc.
  • Permis de conducere

Beneficii:

  • Salariu net €700-€950 pe săptămână în funcție de experiență
  • Contract permanent cu cea mai mare companie de telecomunicații din Irlanda
  • Se garantează 5 zile lucratoare, cu opțiunea de a lucra 6 zile
  • 3 luni de cazare asigurate
  • Ajutor cu opținerea PPS
  • 30 zile de concediu pe an
  • Accesul la vehicul de lucru pe echipă
  • Training oferit în rețeau de telecomunicații inrlandeză
  • 65€voucher pentru ziua de naștere
  • 3 zile de concediu medical